Ndarja nga jeta e Guljelm Radojës, regjisori Mevlan Shanaj: Vdiq nga pakujdesia, kishte një muaj i sëmurë

Regjisori dhe aktori i njohur, Mevlan Shanaj, ka folur për ndarjen nga jeta të Guljelm Radojës.

Ai është shprehur se lajmi për ndarjen nga jeta të Radojës është tronditës, duke shtuar më tej se nuk ndërroi jetë papritur por nga pakujdesia.

Lajm tronditës, veprat e tij nuk harrohen. Ishte i sëmurë prej një muaji. Nuk vdiq papritur po nga pakujdesia. Prisja që ti jepej ndihma e duhur.”, tha Shanaj.

LEXO EDHE: Vdiq aktori i njohur, Guljelm Radoja