Ndërron jetë aktori i njohur në moshën 51-vjeçare

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare.

Lajmi i trishtë është bërë me dije nga mediat e huaja. Sipas tyre, aktori vuante nga kanceri në mushkëri ndërsa javën e kaluar po trajtohej në terapi intensive në qytetin e tij Mersin.

Ayberk ishte i njohur për rolet e tij në serialet : “Ertugrul” dhe “Osman”./lapsi.al


Lexo edhe:

NDËRROI JETË SHKENCËTARI SHQIPTAR, RIFAT GJOTA