Ndërron jetë këngëtari i njohur pejan

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare, këngëtari i njohur pejan Eduard Meraku, i njohur si Edi King.

Lajmin për vdekjen e tij, u konfirmua nga miq dhe bashkëpunëtorë muzikor të të ndjerit.

Sipas tyre, Edi King padyshim që do mbetet gjurmë e pashlyer në historinë muzikore, transmeton ‘periskopi’.

Ai ishte edhe njëri ndër themeluesit e rock-grupit kosovar Seleksioni 039 të njohur për hitet e tyre në vitet e ’80-ta dhe ’90-ta.

————

Lexo edhe:

NDËRRON JETË AKTORJA E NJOHUR NË MOSHËN 34-VJEÇARE