Netflix ka në plan të nxjerrë një film të ri çdo javë gjatë këtij viti

Netflix po përpiqet të na argëtojë këtë vit. Gjiganti i transmetimit zbuloi planet, për të lëshuar një film të ri në çdo javë gjatë 12 muajt e ardhshëm, transmeton Klan Kosova.

Disa nga filmat përfshijnë: “The Harder The Fall” me protagonistë Regina King dhe Idris Elba. Jonathan Majors, Lin-Manuel Miranda dhe Halle Berry do të bëjnë debutimin e tyre me “Tick, Tick…Boom” dhe “Bruised”.

Ata janë vetëm disa nga artistët kryesorë në një përbërje të mbushur me yje që përshijnë Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Gal Gadot, Dwayne Johnson dhe Ryan Reynolds.

Lajmi vjen ndërsa COVID-19 ka detyruar kinematë në të gjithë vendin të mbyllen, duke lëvizur shumë filma në shërbimet e transmetimit.