Richard Gere dërgohet me urgjencë në spital, ja nga çka vuan

Aktori i njohur Richard Gere është dërguar me urgjencë në spital teksa ishte për pushime në Meksikë.

Ikona e “Pretty Woman” është goditur me një lloj të pneumonisë, por sipas burimeve ai ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

Gere, 73 vjeç, ishte me pushime me familjen dhe festonte ditëlindjen e 40-të të gruas së tij kur sëmundja e preku.

Aktori kishte një ‘kollë të keq’ në kohën kur u nisën në udhëtimet e tyre, por kolli iu shtua sa që ylli amerikan Gigolo duhej të kontrollohej në spital.

Burimet e TMZ-së bëjnë me dije se Richard u trajtua gjatë një nate.

“Për fat të mirë, ai doli jashtë të nesërmen, dhe na është thënë se Richardit iu dhanë antibiotikë”./bordo.al

ObserverKult

ObserverKult


Lexo edhe:

RICHARD GERE RRËFEN PËR FËMIJËRINË E VËSHTIRË: NËNA IME KUJDESEJ PËR GJITHÇKA…

Nga Enrica Brocardo

Richard Gere ka qenë idhulli për një brez të tërë. Ai tregon se përveç bukurisë, ka mësuar nga jeta të jetë i dobishëm, i përulur dhe të marrë zgjuarsi.

Richard Gere i datëlindjes 31 gusht 1949, është aktor dhe regjisor amerikan. Është marrë me aktrim që nga bankat e shkollës në grupin teatror.

Është instrumentist dhe u bie disa instrumenteve. Bursa sportive i mundësoi studimet në filozofi në Universitetin e Massachusetts-erit.

Karrierën e aktrimit e filloi më 1969 me role të ndryshme në produksionet e Broduei, ndërsa në film debutoi më 1975.

U bë i njohur me filmat “Amerikani zhigolo” dhe “Oficeri xhentëlmen. Gere ka fituar dhe është nominuar shumë herë me çmime kinematografike.

Ka marrë shumë duartrokitje, është argëtuar pa masë me Julia Roberts. Por tanimë dëshiron që filmat e tij ta bëjnë të mendojë. 

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult