Rita Ora shpërthen në lot në “The Voice of Australia”, kjo është arsyeja (Video)

Së fundmi, këngëtarja Rita Ora ka shpërthyer në lot gjatë transmetimit të “The Voice Australia.

Pas performancës së Rebecca O’Connorit, që ngjante me këngëtaren Tina Turner-in, konkurrentja “ tregoi se është rritur mes shumë vështirësive si e vetmja vajzë me ngjyrë në një fshat, ndërsa ka qenë Tina Turner ajo që e ka inspiruar atë sa herë që e kishte parë në televizor”.

Pas fjalëve të Rebecca-s, Rita ka treguar historinë e saj e emocionuar. Ajo ka zbuluar se këngëtarja për të ka qenë inspirim në kohën kur përballej me vështirësi gjatë rritjes në Angli pasi nuk ngjante me vajzat tjera, transmeton ‘lapsi.al’. 

“Kjo më prek shumë sepse kur unë po rritesha kam shkuar në Britani kur isha vetëm një vjeçe dhe sikur që the ti, nuk isha ajo vajza normale në lagjen time. Sapo dëgjova për Tinën, do të nis të qaj tani sepse për mua, ajo është idhulli im më i madh në botë për shumë arsye”, u shpreh Ora.

LEXO EDHE: Rita Ora e mrekullueshme në versionin akustik të këngës “You For Me”