Ritakohen “Mato Gruda” dhe “Agushi”, aktorët e filmit “Njeriu me top” bëhen bashkë pas 40 vitesh

Dy aktorët kryesorë të filmit “Njeriu me top”, Timo Flloko dhe Zef Bushati janë takuar sërish 40 vite pas xhirimeve. Foto është publikuar në ‘Facebook’ nga Bushati, i cili ka ndarë foton me kolegun e tij, ndërsa nuk kanë munguar as komentet pozitive nga ndjekësit.

“Me aktorin e madh të kinematografise Timo Flloko. Të dy aktorë tek filmi ‘Njeriu me top’. Timo- Mato Gruda, unë- Agushi Italiani. Mato dhe Agushi mbas 40 viteve”, shkruan Bushati duke kujtuar filmin, i cili është bazuar në romanin e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli.

Postimi i plotë:

LEXO EDHE: Timo Flloko zbulon disa “sekrete”: Si e realizova rolin e Mato Grudës, ç’më tha Dritëroi