Rrëfimi rrëqethës i Justina Aliaj: Ja çka pashë kur isha në komë…

justina aliaj

Justina Aliaj është një ndër shembujt brilantë të muzikës shkodrane.

Edhe pse prej një jete në skenë, ajo vazhdon të jetë më në formë se kurrë.

E ftuar në kohë më parë në programin “ABC e Mëngjesit”, ajo ka folur për periudhën më të vështirë të jetës.

Këngëtarja ka treguar se çfarë kaloi në periudhën kur ishte në komë, çfarë pa dhe momentet e lumturisë që ndjeu.

“Isha në koma. Kujtoj shumë nga ajo kohë. Unë e besoj verbërisht që ka një jetë të përtejme. Po kjo ishte sprovë. Shikoja një dritë tuneli, shikoja vetëm ujë, ujë, ujë, lule ngjyra-ngjyra. Uji ishte i kaltër, si jeshil siç nuk e kam parë kurrë më parë. Isha krejt vetëm, isha shumë e lumtur derisa sa shkoja te dera, aty më mbyllej dhe nuk shkoja. Nuk ka nocion kohe, as gjeografike, asgjë. Ishte jashtëzakonisht bukur. Sot nuk e kam frikë vde kjen. Mbas asaj sëmundjes më ranë flokët dhe i them vetes si mund të dal në ekran. Filluan të dalin flokët që ishin bosh dhe u përdrodhën. Unë dola, kur ranë isha shumë e mërzitur”, u shpreh ndër të tjera Justina.

ObserverKult

Lexo edhe:

RRËFIMI I JUSTINA ALIAJT- FLET PËR DËNIMIN ME BURG, FILMIN KU E NJOHU BASHKËSHORTIN…

E LIRË NË BURGUN E SAJ

E pamundur të ecësh qetë rrugëve të qytetit me të. Është e pamundur të mos shfaqet dikush nga asgjëja dhe të nisë bisedat sikur janë lënë pezull kohë më parë. Është e pamundur që të konsumosh orët e lira pa u ndërprerë nga adhurues e njohës, të cilët hapin arkivat personale të qena apo fantazuara, në varësi të emrit që përballet.

Ndeshesh me një mori fytyrash të ekzaltuara që po e shohin, prekin, bisedojnë me idhullin e tyre. Justina, gjithmonë e buzëqeshur. Edhe kur u përball zgërdhirë me emrin që i ndryshoi jetën pas denoncimit për të, ajo i dhuroi po të njëjtën buzëqeshje e qetësi, duke e parë drejt e në sy, çuditshëm. Ata kanë “respekt e dashuri” për këtë grua, pavarësisht ç’kanë thënë e bërë për të. E gjithë kjo trysni syqeshurish, në raste fare të rralla kalon jo mirë.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU