Sulmi ndaj Top Channel, “Range Roveri” i autorëve në duar të policisë, targat të vjedhura një muaj më parë

sulmi ndaj top channel

Sulmi ndaj Top Channel, një i vdekur

Makina që dyshohet se është e autorëve që sulmuan gjatë natës godinën e Top Channel, duke lënë të vdekur rojën e sigurisë u gjet e djegur disa orë më pas ngjarjes në autostradën e Kavajës.

Mësohet se makina dhe targat ishin të vjedhura. Këto të fundit, janë vjedhur një muaj më parë.

“Range Rover” është sekuestruar dhe aktualisht ndodhet në drejtorinë e policisë së Tiranës, ku po i bëhet ekzaminimi nga ekspertët për gjetjen e provave.

Në makinë ndodheshin dy armë kallashnikovë, me të cilat autorët ende të paidentifikuar qëlluan me breshëri pumbash drejt godinës së televizionit.

Armët janë dërguar në laboratorin shkencor për t’u krahasuar me të dhënat e policisë nëse janë përdorur në ngjarje të tjera kriminale.

Sulmi ndaj Top Channel ndodhi pak pas mesnate.

tsulmi ndaj top channel

Rreth orës 01:00 autorët kanë qëlluar me kallashnikov nga makina në drejtim të godinës. Viktimë e sulmit mbeti roja e sigurisë, Pal Kola 60 vjeç.

Kjo ngjarje e rëndë është dënuar nga institucionet më të larta të cilët kërkojnë zbardhjen dhe vënien e autorëve para përgjegjësisë./Top Channel

ObserverKult

Kliko edhe:


QËLLOHET ME ARMË ZJARRI TOP CHANNEL! HUMB JETËN ROJA I SIGURISË, PAL KOLA 60 VJEÇ

ObserverKult