“Te ‘Gjeniu i Vogël’ kuptova që e ardhmja ime ishte muzika”, ku është sot djali që i bëri të gjithë për vete me zërin e tij

Të gjithë e kujtojmë Klejti Mahmutajn, djalin që i emocionte të gjithë me zërin e tij në skenën e “Gjeniut të Vogël”.

Sot ai vazhdon të merret me muzikë dhe pak kohe me pare ka publikuar bashkëpunimin me Vedat Ademin.

I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, para ca kohesh, ndër të tjera, Klejti u bë nostalgjik për kohën kur mori pjesë në spektaklin e fëmijëve dhe aty kuptoi që e ardhmja e tij i përket muzikës.

Sakaq, Klejti u shpreh se në atë kohë ka qene pa komplekse dhe emocione në skenë, prandaj do të donte që që ta jetonte dhe një herë atë periudhë.

“Kur u bën audicionet e ‘Gjeniut të Vogël’ mami ishte ajo që më shtyu, ta provoja dhe si duket ai ishte çelsi për indicien që unë të vazhdoja muzikën.

Aty e kuptova që e ardhmja ime ishte muzika. Sepse ishte një skenë akoma më e madhe nga festivalet që unë isha mësuar kur isha më i vogël.

Aty sikur u ndeza. Tani më duket sikur nuk e kam jetuar fare atë jetë sepse ka kaluar shumë kohë.

Sepse kur je i vogël, zhvishesh nga emocionet, je pa komplekse, edhe unë do të thoja t’i rikthehesha dhe një herë atyre ndjenjave.

Kur je i vogël, je shumë pa komplekse. Je në atë botën tënde, je në qejfin tënd. Ndërsa kur rritesh, fillojnë ato emocionet, për shembull me përshtatjen me publikun.

Nuk jam shumë ndryshe tani, se duket që i vogël që kam pasur stilin ekstravagant. Por që më merr malli, për Klejtin e vogël”, tha ai./abcnews.al

ObserverKult

ObserverKult


Luiz Ejlli

Lexo edhe:

EUROVISION PUBLIKON LISTËN: KËNGA E LUIZ EJLLIT, E DYTA MË E DËGJUARA PËR MUAJIN JANAR

Festivali i madh evropian i muzikës, Eurovision, publikon çdo muaj në kanalin YouTube listën me 20 këngët më të dëgjuara të këtij festivali ndër vite.

Në listën e këngëve më të dëgjuara të janarit të vitit 2023, fansat e Eurovisionit kanë hasur në një çudi. Kjo pasi që një këngë e vitit 2006 ka arritur të renditet e dyta në këtë listë.

Bëhet fjalë për këngën “Zjarr e ftohtë” të këngëtarit shqiptar Luiz Ejlli. Ai kishte përfaqësuar Shqipërinë në ‘Eurovision 2006’ me këtë këngë.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult