Vdes në moshën 36-vjeçare nga COVID-19, profesori i Universitetit të Prizrenit

Profesori i Universitetit të Prizrenit, Rifat Hoxha pas përballjes me COVID 19, ka ndërruar jetë në orët e hershme të mëngjesit.

Kjo është bërë e ditur përmes një postimi në Facebook nga familjarët e tij. Ku kanë njoftuar se varrimi i të ndjerit do të bëhet në varrezat e qytetit në Prizren në orën 15:30.

Përndryshe, gjatë kohës sa ishte me COVID 19, është bërë edhe një njoftim për t’i dalë në ndihmë me plazmë të gjakut.

LEXO EDHE: Covid-19 i merr jetën në moshën 56-vjeçare shkencëtarit dhe profesorit të njohur nga Tirana

Më poshtë njoftimi: