Vdiq aktorja e njohur, Joanne Linville

Aktorja Joanne Linville, ka ndërruar jetë në moshën 93-vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga agjenti i saj i cili tregoi se aktorja vdiq në Los Angeles.

”Linville pati një jetë të lumtur. Ajo ishte një nga personat që e dashuronte jetën dhe artin dhe një inspirim për të gjithë ata që patën fatin që ta njihnin”, shkruhej në deklaratë, transmeton ‘lapsi.al’.

Aktorja është e njohur për rolet e saj në: “Star Trek”, “Twilight Zone”, “Dinastia”, “Charlie’s Angels”, etj.

LEXO EDHE: Vdiq aktori i njohur, Frank Bonner