VIDEO: Kënga konkurruese e Erik Lloshit në Festivalin e Këngës në RTSH

Erik Lloshi prezantohet për herë të parë në Festivalin e Këngës.
E nisi me muzikë që në moshën 14-vjeçare dhe është një prej interpretuesve me ndikim në muzikën shqiptare, me disa hite në treg, të prezantuara në Festivalin “Kënga Magjike” apo evente të tjera muzikore në vend.

Këtë vit ai prezentohet me këngën “Ajo”

Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Endrit Mumajesi