Zbulohen detaje të reja për serialin e njohur, ‘Squid Game 2’

Së fundmi janë zbuluar detaje nga sezoni i dytë i Squid Game.

Krijuesi i serialit hit, Hwang Dong-hyuk, tha se sezoni i dytë do të vërë në dyshim nëse njerëzimi mund të fitojë si një front i bashkuar pasi sezoni parë tregoi një mungesë miqësie.

“Njerëzimi do të vihet sërish në provë përmes këtyre lojërave”, u shpreh krijuesi për Vanity Fair. “Unë dua të bëj pyetjen: “A është i mundur solidariteti i vërtetë midis njerëzve?”

Sezoni i parë i Squid Game pa një grup prej 100 personash që u përpoqën të paguanin borxhet e tyre duke marrë pjesë në lojëra fëmijërore me një kthesë të dhunshme. Gjakderdhja që pasoi i detyroi pjesëmarrësit të luftonin për mbijetesë duke u përballur me kërcënimet nga të gjitha anët.

“Nëse ata do të ishin në gjendje të flisnin me njëri-tjetrin, të bashkëpunonin me njëri-tjetrin. Unë jam dakord që mund të kishte pasur mundësi që ne të kishim parë më shumë fitues,” shtoi Hwang.

Seriali pritet të rikthehet në Netflix në vitin 2023 ose 2024. Dong-hyuk zbuloi se ka tre faqe me ide për sezonin 2. Dhe është ende në bisedime me Netflix për atë që do të mbajë e ardhmja për Squid Game, transmeton ‘lapsi.al’.

Ndërsa xhirohej sezoni parë, ideja për ndonjë sezon tjetër të Squid Game dukej e pamundur, pranoi aktori kryesor Jung-jae. Por tani që seriali është bërë suksesi më i madh i Netflix i të gjitha kohërave. Ai tha: “Një sezon i dytë është bërë i pashmangshëm në një farë mënyre”.

Ai shtoi, “Më kujtohet kur po xhironim, e pyeta [krijuesin Hwang Dong-hyuk] nëse do të kishte një sezon të dytë, dhe ai tha, “Nuk mendoj kështu. Kjo do të jetë shumë e vështirë.” Por ne nuk mund të mos bëjmë një të tillë tani, sepse kemi marrë kaq shumë dashuri në të gjithë botën.”


Lexo edhe:

AKTORI I “SQUID GAME” ZBULON ARSYEN PSE NUK PRANON TË INTERVISTOHET

ObserverKult