Zbulohet data e publikimit të filmit “Downton Abbey 2”

Së fundmi është bërë e ditur se kur do të publikohet filmi “Downton Abbey 2”.

‘Fous Features’, i cili konfirmoi lajmin së bashku me ‘Carnival Films’, tha se krijuesi Julian Fellowes dhe të gjithë aktorët tjerë: Hugh Bonneville, Jim Carter. Laura Carmichael dhe Michelle Dockery do të rikthehen sërish, transmeton ‘lapsi.al’.

“Ne jemi të entuziazmuar të ju njoftojmë se Julian Fellowes dhe i gjithë kasti i Downton janë kthyer për Downton Abbey2, me Hugh Dancy, Laura Haddock. Nathalie Baye dhe Dominic West. Filmin mund ta shikoni në kinema këtë Krishtlindje”, thuhet në njoftim.

“Downton Abbey 2” është film i produksionit ‘Carnival Films’ në bashkëpunim me ‘Focus Features’ dhe ‘Universal Pictures’.

LEXO EDHE: Ky serial po thyen rekorde shikueshmërie në Netflix