Zhduket poeti pas Festivalit, policia kërkon ndihmën e qytetarëve

Poeti Gboyega Odubanjo u pa për herë të fundit në Festivalin Shambala në Northamptonshire, rreth orës 04:00 të shtunën.

Policia ka bërë apel për informacione pas zhdukjes se poetit fitues i cili është zhdukur gjatë një festivali rural.

27-vjeçari, nga Bromley në jug të Londrës, duhej të performonte në eventin në Kelmarsh të dielën, por nuk u paraqit në radhën e tij, shkruan BBC.

Policia ka dhënë më tej detajet se si duket poeti i zhdukur. Ai është rreth 168 centimetra, me kaçurrela të shkurtra, të zi dhe mjekër të plotë.

Ndryshe, poeti ka qenë fitues i çmimit ‘Poetry Business New Poets në 2020’ me “Poezitë e hallës së xhaxhait”.

ObserverKult


Lexo edhe:

SHKOI PËR ALPINIZËM, ZHDUKET AKTORI I NJOHUR

Aktori britanik, Julian Sands, është zhdukur në malet San Gabriel javën e kaluar.

65-vjeçari u raportua i zhdukur në zonën Baldy Bowl të premten. Ekipet e shpëtimit u tërhoqën fundjavën e kaluar për shkak të rreziqeve nga ortekët, por kërkimet vazhdojnë me dron dhe helikopter.

Sands është i njohur për rolet në filma të njohur dhe drama televizive, përfshirë “A Room with A View”, “24” dhe “Smallville”.

Ndërkohë kushtet e këqija të motit kanë penguar kërkimet për gjetjen e tij. Ekipet do të kthehen në terren për gjetjen e tij kur kushtet e motit të përmirësohen.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult