A do të ketë vazhdim të filmave të “Avatar”? Vetë regjisori James Cameron zbulon të vërtetën!

Filmi i njohur dhe mjaft i suksesshëm “Avatar: The Way of Water” u prit mjaft mirë nga të gjithë. 

Vazhdimi i shumëpritur i filmit “Avatar” u shfaq premierë dhjetorin e kaluar, plot 13 vite pas publikimit të pjesës së parë. 

Vetë regjisori i njohur James Cameron e pa filmin të gjeneronte 1 miliard dollarë në fundjavën e parë të publikimit të tij.

A do të ketë vazhdim të filmave të “Avatar”?

Që nga publikimi i  “Avatar: The Way of Water” i cili ka arritur të numërojë më shumë se 1.5 miliardë dollarë, vetë Cameron tashmë po planifikon publikimin e një vazhdimi tjetër.

Regjisori i famshëm ka zbuluar gjatë episodit të fundit të “Who’s Talking to Chris Wallace” se suksesi i filmave mund ta detyrojë atë të punojë në një tjetër film “Avatar” në shtatë vitet e ardhshme.

“Me vrullin që ka filmi tani, që ne do ta kalojmë lehtësisht pushimin tonë edhe në ditët në vijim, më duket se nuk mund të lëviz nga kjo dhe do të më duhet të bëj vazhdime të tjera.

Unë e di se çfarë do të bëj gjashtë apo shtatë vitet e ardhshme.

Jam i sigurt se së shpejti do të kemi një diskutim me njerëzit më të mirë në Disney rreth planit të lojës që do të vazhdojë për Avatar 3, i cili tashmë është në plane, ne kemi tashmë të kapur dhe fotografuar të gjithë filmin, kështu që ne jemi në post-produksion të zgjatur për të bërë gjithë atë magji.

Dhe pastaj Avatar 4 dhe 5 janë shkruar të dy.

Ne kemi filluar një ekskluzivitet në këtë pikë. Ne kemi filluar një sagë që tani mund të luhet në shumë filma”./gazetashqip


Lexo edhe:

NGA “AVATAR” TEK “JURASSIC WORLD”, RIKTHEHEN FILMAT MË TË DASHUR, POR AKTORËT TË GJITHË NË KARANTINË

Filmat më të dashur të publikut do të rikthehen me “sequels”, e po kështu duket do të ketë dhe kapitujt të ri të Batman, “Mission Impossible” ,”Matrix” dhe “Kafshë Fantastike”.

Po punohet ndërkohë edhe për një version të ri të “Sirenës së Vogël”, dhe për një mjuzikel të “Hirushes”.

Rikthimi në sheshxhirim do të bëhet tashmë më protokolle të reja, me maska për punonjësit dhe për aktorët deri në fillimin e skenës, teste të vazhdueshme serologjike dhe karantinë për të gjithë, transmeton IN7.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult