Gazetari i njohur “sulmon” për Big Brotherin: Po na i tmerroni fëmijët…

Gazetari dhe analisti Milaim Zeka ka qenë i ftuar së fundmi në “Impact”, ku ndër të tjera ka dhënë opinionin e tij rreth formatit “Big Brother” në Kosovë dhe në Shqipëri.

Ai është shprehur se në këtë format banorët që kanë hyrë brenda shtëpisë nuk janë VIP, pasi nuk kanë prodhuar asgjë për t’u quajtur të tillë.

Milaim Zeka tha se ata nuk kanë çfarë mesazhi të përçojnë dhe formate të tilla duan që përmes ‘by** dhe brekëve’ të fitojnë shikueshmëri. Milaimi theksoi se ata nuk thonë asgjë të mençur që të jenë modele për fëmijët.

“Ne nuk e dimë kush është VIP në Big Brother në Shqipëri dhe në Kosovë. Asnjëri prej tyre nuk ka asgjë, nuk ka prodhuar asgjë. Për të qenë VIP në Evropë, në një vend normal, duhet të jesh aktorë i famshëm, duhet të jesh producent i filmave që ke prodhuar disa fimave , duhet të jesh këngëtar i operave të njohura. VIP është Inva Mula dhe jo ti që të hysh në Big Brother dhe të tmerrosh fëmijët tanë prej teje. 

Çfarë imazhi dërgojnë ato te vajzat e mia. Çfarë mesazhi përçojmë që përmes by** dhe brekëve duan të fitojnë shikueshmëri. Nuk ka diçka të mençuar që të mbahet mend nga ata, për filmat apo këngët që ata kanë bërë. Ata dalin aty, lahen, përdridhen, shplahen. Ky është modeli që do ta shikojnë fëmijët tonë, jo pra nuk është”, tha ai./gazetatema


Lexo edhe:

GAZETARI NGA TIRANA FYEN KOSOVARËT: JU NUK PËRDORNI VAJIN E ULLIRIT, ENDE JENI TE PLESKAVICAT DHE LAKRAT

Gazetari nga Shqipëria, Bledi Mane, ka fyer kosovarët në emisionin “E Diell” në Top Channel.

Në debatin televiziv ku po merrnin pjesë Alfred Cako, Bledi Mane, Ina Kollçaku dhe në lidhje live Milaim Zeka, është diskutuar për festivalin Sunny Hill…

Tekstin e plotë e gjeni KËTU

ObserverKult