Këto janë serialet më të ndjekur në Netflix për vitin 2021

netflix

“The Independent” ka publikuar së fundmi listën e serialeve  më të ndjekura të vitit 2021.

Vendin e parë  e mban seriali i njohur “Squid Game” i cili arriti  11 milionë fansa për më pak se katër javë. Pas tij vjen sezoni i parë i serialit “Lupin” dhe në vendin e tretë seriali ” La Casa De Papel”.

10. Lupin- sezoni i dytë, 54 milionë klikime

Frymëzuar nga aventurat e Arsène Lupin, hajduti Assane Diop niset të hakmerret ndaj babait të tij për një padrejtësi të shkaktuar nga një familje e pasur.

9. Shadow and Bone, 55 milionë klikime

Forcat e errëta komplotojnë kundër hartuesit jetim Alina Starkov kur ajo lëshon një fuqi të jashtëzakonshme që mund të ndryshojë fatin e botës së saj të shkatërruar nga lufta.

8. Sex Education, sezoni tretë 55 milionë shikime

7. Fate: The Winx Saga, 57 milionë klikime

“Fate: The Winx Saga” është një serial dramë adoleshentësh i bazuar në serialin e animuar “Nickelodeon Winx Club”, i krijuar nga Iginio Straffi.

6. Sweet Tooth, 60 milionë klikime

Seriali i pazakontë flet për një djalë që është gjysmë njeri, gjysmë dre.

5. Sex Life, 67 milionë klikime

Një nënë e dy fëmijëve bën një udhëtim të ngarkuar me fantazi në kujtesën e saj që e vendos të tashmen në një rrugë përplasjeje me të kaluarën e saj të egër.

4. Maid, 67 milionë klikime

Pasi ka lënë pas një marrëdhënie abuzive, një nënë e re gjen një punë duke pastruar shtëpitë ndërsa lufton për t’i siguruar fëmijës së saj një jetë të mirë dhe për t’i ndërtuar një të ardhme më të mirë.

3. La Casa De Papel, 69 milionë klikime

Një grup i pazakontë hajdutësh tentojnë të kryejnë grabitjen më të përsosur në historinë spanjolle – duke vjedhur 2.4 miliardë euro.

2. Lupin- Sezoni i parë, 76 milionë klikime

1. Squid Game ,142 milionë klikime./lapsi.al

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Lexo edhe:

KRIJUESI I “SQUID GAME” “ZBULON” DETAJE PËR SEZONIN “E DYTË” (VIDEO)

ObserverKult