Koronavirusi i merr jetën shkrimtarit të njohur, Marc Wilmore

Shkrimtari i “Simpsons”, Marc Wilmore ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare si pasojë e koronavirusit. Lajmin e trishtë e bëri të ditur vëllai i tij, Larry Wilmore me anë të një publikimi në rrjetet sociale.

“Vëllai im i dashur ka ndërruar jetë mbrëmë si pasojë e koronavirusit. Ai ishte engjëlli më i mirë, më i ëmbli dhe njeriu më qesharak që kam njohur. Të dua vëllai im i vogël”, ka shkruar ai krahas fotos.

Kujtojmë në vitin 2008 Marc fitoi një çmim për “Eternal Moonshine of the Simpsons Mind”./Balkanweb