Ndahet nga jeta aktori i njohur, Sergio Calderon

Aktori me origjinë meksikane, Sergio Calderon, ka ndërruar jetë në moshën 77 vjeçare në një spital në Los-Anxhelos të Kalifornisë.

Lajmi për vdekjen e tij është konfirmuar nga familja. Siç kanë njoftuar ata, i ndjeri ka vdekur nga shkaqet natyrore.

Edhe pse ishte pranuar në një spital në Los-Anxhelos për shkak të pneumonisë, në njoftimin e familjes thuhet se ka vdekur nga shkaqe natyrore.

Ai ka lënë pas vetes bashkëshorten Karen Dakin, dy fëmijët Patrick e Johanna, si dhe nipërit Krishnaavi e Emiliano dhe mbesën Victoria.

Rolet e tij më të njohura kanë në “Men in Black” (1997).

Po ashtu ai i kapitenit Eduardo Villanueva në “Pirates of the Caribbean: At World’s End” (2007).

Calderon ka qenë i njohur edhe për pjesëmarrjen në serialin e popullarizuar “The A-Team”./zyrtare.net  

ObserverKult


Lexo edhe:

KA NDËRRUAR JETË NJËRI PREJ KITARISTËVE MË ME NAM TË BOTËS, EDDIE VAN HALEN

Eddie Van Halen, ishte një nga kitaristët më të mëdhenj të botës, bendi i të cilit, Van Halen, ishte një prej më të njohurve të të gjitha kohëve. Halen ka vdekur të martën në moshën 65-vjeçare.

I biri i tij, Wolfgang ka thënë përmes një deklarate se babai i tij kishte “humbur betejën e gjatë dhe të mundimshme me kancer”.

Van Halen kishte qenë një prej kitaristëve më me nam të brezit të tij.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:


Lexo edhe:

MEDIAT ITALIANE SHPALLIN TË VDEKUR KLEDI KADIUN, REAGON BALERINI

E kemi parë shpesh që ndodh në portalet e caktuara në Shqipëri, ku shpallin të vdekur personazhet e njohur për të marrë klikime. Duket se nga ky “virus” janë infektuar dhe mediat italiane.

Në mediat përtej Adriatikut dy ditët e fundit fatkeqësisht qarkulloi lajmi se ka ndërruar jetë balerini shqiptar Kledi Kadiu. Kadiu reaguar në rrjetet sociale dhe mohoi lajmet.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult