Ndërroi jetë aktorja e njohur

Aktorja amerikane, Olympia Dukakis, që fitoi çmimin Oscar në vitin 1987 për rolin e saj në filmin Moonstuck, ka vdekur në moshën 89-vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e aktores.

Dukakis kishte karrierë të gjatë dhe të shquar në teatër, si performuese dhe si drejtoreshë.

Por në të 50-tat ajo luajti në një numër të komedive, përfshirë edhe në filmin Moonstruck, transmeton ‘rtklive’.

Luajti edhe në filmat si Steel Magnolias, Working Girl dhe Look Who’s Talking.

“Motra ime e dashur, Olympia Dukakis, ka ndërruar jerë këtë mëngjes në New York City. Pas shumë muajsh me probleme të shumta shëndetësore, ajo më në fund është në paqe dhe me bashkëshortin e saj Louisin”, ka shkruar vëllai i aktores, Apollo Dukakis në Facebook.

LEXO EDHE: Ndërroi jetë në moshën 71-vjeçare kameramani i njohur