Ndërron jetë në moshën 45-vjeçare, aktori i “Home and Away’’

Aktori australian, Dieter Brummer, i cili ishte më i njohur për rolin e tij si Shane Parrish në projektin dramë, ”Home And Away”, ka vdekur në moshën 45-vjeçare.

Brummer u gjet i vdekur në një shtëpi në Sidnei, raportuan mediat australiane, përcjell klankosova.tv.

Vdekja e tij nuk po trajtohej si e dyshimtë, shtuan raportet.

Brummer ishte jashtëzakonisht i njohur në ”Home and Away” gjatë viteve 1990, duke luajtur të dashurinë e Angel Brooks, të Melissa George.

Ai më vonë u shfaq në shfaqje të tjera televizive australiane duke përfshirë ”Neighbours” dhe ”Underbelly”.

Televizioni australian, Seven Network, i cili transmeton ”Home and Away” , u tha se ishin “thellësisht të trishtuar” nga lajmi.

LEXO EDHE: Vdiq komediani i njohur, Jackie Mason