Nisin xhirimet e filmit “Illyrcvm” në Bosnje e Hercegovinë

Në Bosnje e Hercegovinë kanë filluar xhirimet e filmit të metrazhit të gjatë “Illyrcvm” me skenar dhe regji të regjisorit të njohur kroat, Simon Bogojeviç Narath.

Këtë e ka bërë të ditur aktori i njohur shqiptar, Fatmir Spahiu, përmes një postimi të ndarë me ndjekësit në Facebook, transmeton ‘rtklive’.

Siç njoftohet më tej, ky është prodhimi i parë kinematografik ku personifikohen Ilirët.

LEXO EDHE: Dua Lipa për herë të parë në rolin e aktores në filmin “Argylle”