Ramadan Krasniqi: Kthehu shpirt nga largësia (teksti dhe kënga)

Teksti i këngës “Kthehu shpirt nga largësia” e kënduar nga Ramadan Krasniqi-Dani

Zemra ime mbeti e shkretë
nuk të pashë që sa e sa vjet

si një hije ike u trete
ah ta dija ku më mbete

kthehu shpirto nga largësia
kthemi prapë ëndrrat e mia
pa ty le të më fiket jeta
vetëm ti je e vërteta.

Zemra ime sa të dua
ku janë tash gërshetat e tua

e harrove këtë fole
ti që n’mua bëje be

kthehu shpirto nga largësia
kthemi prapë ëndrrat e mia
pa ty le të më fiket jeta
vetëm ti je e vërteta.

ObserverKult


mimoza selimi

Lexo edhe:

MIMOZA SELIMI: NDOSHTA KTHEHESH PRAPË TEK UNË (TEKSTI DHE KËNGA)

Teksti i këngës “Falju zemrës” e kënduar nga Mimoza Selimi

Kjo zemër si një qelq i thyer
Po rri e pret e zhytur në vegim
Është e heshtur e vetmuar
Ka kohë që ti i ke munguar

Ashtu si dielli fshihet pas një reje
Ndoshta kthehesh prapë tek unë
Ashtu si dielli sërish lind
Mëngjesi natën e përpin
Ashtu dhe zemra ime pret të kthehesh ti

Kujtimi i saj po e lëndon
E malli yt po e pushton
Ky çast i pritjes pambarim e mundon
Ti ktheju zemrës
Mos e ler vetmuar
Mëngjesi nesër
Bashkë të na gjejë

Tekstin e këngës dhe videon mund ta shikoni KËTU:

ObserverKult