Si “u zhduk” Tina Turner? Një fëmijë i hipi mbi shpinë për të bërë foto, statuja e thyer ra mbi vajzën e vogël, e cila përfundon në spital

Pas lajmit të publikuar se statujës së Tina Turner i kishin mbetur vetëm këpucët, bëhet e ditur se ajo është dëmtuar dhe për pasojë është hequr me qëllim nga Bashkia e Durrësit.

Mësohet edhe arsyeja e vërtetë se pse ‘u zhduk’ statuja e Tina Turner nga shëtitorja “Taulantia” të Durrësit.

Sipas një denoncimi të publikuar nga JOQ një familje thotë se ishte një vajzë e vogël duke bërë foto dhe statuja i ka rënë sipër.

“Përshëndetje, Duke i bërë foto fëmijës i bie sipër statuja gjysmë e thyer. Fëmija me dëmtime në koke dhe gjithë trupin. TMERR”, thuhet në denoncim.

Megjithatë duket se fëmija ka hypur mbi statujën, e cila nuk ka rezistuar.

Kanë qenë punonjësit e bashkisë më pas ata që e kanë transportuar statujën e dëmtuar. Sipas burimit të bashkisë, do të thirren specialistë të fushës për të parë nëse është i mundshëm riparimi i saj apo jo.

Kjo nuk është hera e parë që papërgjegjshmëria e disa personave ka sjellë në shkatërrimin e statujave të tilla.

Disa vite më parë, persona të panjohur shkulën bustin e skulptorit Sabri Tuçi prej vendit ku ishte vendosur për ta shitur për skrap.

Vepra u rivendos sërish.


Lexo edhe:

U NDA NGA JETA GAZETARI I NJOHUR SHQIPTAR

U nda nga jeta, ish-gazetari i Rilindjes, Adem Shkreli. Ai ishte vëllai i poetit tonë të njohur, Azem Shkrelit.

aktori qiriu tina turner

Lajmi për vdekjen e gazetarit e bëri të ditur aktori Çun Lajçi.

Lajçi nëpërmjet një postimi në Facebook, shprehu dhembjen dhe pikëllimin e tij.

Ademi është rraja e vargut shkrelian, pohon Lajçi.

Postimin e plotë e gjeni KETU

ObserverKult