Video e rrallë: E mbani mend Shqipërinë e vitit 1993

Foto ilustrim

Nostalgji për Shqipërinë e vitit 1993? Pamje të rralla janë filmuar nga fotografi Nilo Ratti shumë vite më parë dhe të sjellin në vëmendje filmat e kinematografisë shqiptare.

Tirana ngjan krejtësisht ndryshe nga sot, jetesa në fshatra duket e vështirë, por në fytyrat e fëmijëve “rrezaton” një gëzim./lapsi.al

ObserverKult

————————————

LEXO EDHE:

Koleksioni i Albert Kahn, Shqipëria me ngjyra, 1913