Këndojnë së bashku Gjoka, Deda dhe Makashi: Zemra e një gruaje… (teksti dhe kënga)

Zemra e një gruaje,
Them shpesh me vete,
Ngjan me një xixëllonjë,
Që digjet në heshtje.
Provoni t’i buzëqeshni një zemre t’thyer,
Mos përbuzni lotët në sytë e mallëngjyer…

Mos puthësh dorën e saj kur zgjatet,
Se buzët e tua do vyshken do plaken.
Puthje që ëndrrat zgjon në shpirtin e valuar,
Ngjan me lindjen e diellit,
…jo s’është e vonuar.

Zemra e një gruaje,
Them shpesh me vete,
Ngjan me një xixëllonjë,
Që digjet në heshtje.
Provoni t’i buzëqeshni një zemre t’thyer,
Mos përbuzni lotët në sytë e mallëngjyer…

ObserverKult

——————-

Lexo edhe:

ALEKSANDËR GJOKA: VALSI I LUMTURISË (TEKSTI DHE KËNGA)

Kliko edhe;

U PËRFOL SHUMË TEKSTI I KËNGËS QË DO TA PËRFAQËSOJ SHQIPËRINË NË EUROVISON, REAGON ALBINA KELMENDI

Këngëtarja Albina Kelmendi dhe familja e saj, tashmë kanë marrë biletën për të përfaqësuar shqiptarët në Eurovisionin e vitit të ardhshëm.

Menjëherë pasi kënga “Duje” u shpall fituese me votat e publikut nga Shqipëria dhe Kosova, filluan edhe diskutimet në rrjetet sociale, ku një ndër to ishte edhe mesazhi që ka kënga, ku shumë prej komentuesve e cilësuan këtë si një mesazh për çiftet që të sakrifikojnë për fëmijët dhe të mos ndahen.

Vet Albina Kelmendi ka sqaruar mesazhin që ka kënga e saj, duke sqaruar se “Duje” ka mesazh familjen si koncept dhe jo çiftet apo ndarjet, por dashurinë.

Tekstin e plotë e gjeni KETU

ObserverKult