Ndahet nga jeta aktori i njohur, Adam Rich

Ylli i “Eight Is Enough” Adam Rich ka vdekur në moshën 54-vjeçare në lagjen Brentwood të Los Anxhelosit.

Danny Deraney, publicisti i Rich, e përshkroi në një deklaratë si “thjesht një djalë të mrekullueshëm”.

“Ai ishte i sjellshëm, bujar dhe një luftëtar në luftën kundër sëmundjeve mendore”, shkroi Deraney në Twitter.

“Adami nuk kishte asnjë grimcë egoje. Ai ishte altruist dhe gjithmonë kujdesej për ata që i interesonte. Kjo është arsyeja pse shumë njerëz që u rritën me të ndihen të trishtuar dhe sikur u ka ikur një pjesë e fëmijërisë së tyre”.

Vdekja e Rich u raportua fillimisht nga TMZ, e cila citoi një anëtar të familjes. Deraney i tha “Associated Press” se Rich luftoi me një lloj depresioni të pashërueshëm.

Ai kishte ruajtur maturinë e tij pavarësisht viteve të tëra që kishte provuar trajtime eksperimentale që kishin dështuar.

Deraney pohoi se javët e fundit, kur nuk mund të lidheshin me Rich, ishin të shqetësuar.

Rich, i cili ishte i njohur për buzëqeshjen e tij, u ngrit në yll në televizion nga viti 1977 deri në 1981 duke luajtur Nicholas Bradford, djalin më të vogël, në “Eight Is Enough”.

Seritë televizive “Code Red”, “Dungeons & Dragons”, “Baywatch” e shfaqën gjithashtu Rich si një yll. Aktori u shfaq edhe në filmin e David Spade në vitin 2003 “Dickie Roberts: Ish Child Star”./Konica.al


Lexo edhe:

NDAHET NGA JETA AKTORI I NJOHUR

Aktori dhe komediani amerikan, Leslie Jordan ka vdekur në moshën 67-vjeçare. Ylli, i njohur për rolet e tij në “Will and Grace” dhe “American Horror Story”, vdiq në një aksident fatal me makinë në Los Anxhelos. Aktori humbi menjëherë jetën pasi makina e tij u përplas me një ndërtesë.

Publicisti i tij tha se bota ishte bërë një “vend më i errët” me humbjen e tij, transmeton ‘insajderi’.

Të dish se ai është larguar nga bota në kulmin e jetës së tij profesionale dhe personale është i vetmi ngushëllim që mund të ketë sot”, tha David Shaul. Aktori mori më së shumti famë kur luajti në serialin “Will and Grac”.

Tekstin e plotë mund ta lexoni KËTU:

ObserverKult